EBU, Ukrayna ile Resmi Olarak Masaya Oturdu

Son birkaç gün içinde, 2023 Eurovision’a ev sahipliği yapan şehir hakkında çok sayıda medya platformu, Ukrayna’nın yarışmaya ev sahipliği yapmaktan çekikmesi durumunda BBC’nin devreye gireceğini tahmin ediyor.

Bu haftanın başlarında Ukrayna ulusal yayıncısı UA:PBC, Ukrayna’nın 2023 Eurovision Şarkı Yarışması’na kendi topraklarında ev sahipliği yapmak için ilk adımları attığını duyurdu.

EBU, 2023 Eurovision ev sahipliğine ilişkin Metro’ya şu açıklamayı yaptı:

2022 Eurovision Şarkı Yarışması’nın kazanan yayıncısı, Ukraynalı Üyemiz UA:PBC ve diğer paydaşlarla 67. Eurovision Şarkı Yarışması için en uygun organizasyonu sağlamak için hala görüşme halindeyiz.

Eurovision Şarkı Yarışması, dünyadaki en karmaşık TV prodüksiyonlarından biridir ve gelecek yılki yarışmaya ev sahipliği yapmanın bazı benzersiz zorlukları olduğu açıktır.

Bu büyüklükte bir etkinliğe ev sahipliği yapmanın lojistiği nedeniyle, etkinliğin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi ve sürekliliğini garanti altına almak için gelecek yılki yarışma için en uygun yer konusunda kısa süre içinde verilecek bir karar öncesinde geniş bir değerlendirme sürecinden geçiyoruz.

Lojistik, finansman, kapasite ve daha da önemlisi emniyet ve güvenlik için tüm gereksinimleri tartışıyoruz ve dünya çapındaki izleyicilerin geleneksel olarak zevk aldığı tüm bileşenlere ve heyecana sahip bir etkinlik sunacak bir çözüm bulmayı umuyoruz.

EBU

Ukrayna’nın devam eden savaş nedeniyle ülkenin karşı karşıya olduğu zorluklar ve sıkıntılar nedeniyle 2023 Eurovision Şarkı Yarışması’na ev sahipliği yapıp yapmayacağı henüz belli değil.

EBU genellikle Eurovision’a ev sahipliği yapacak şehri Temmuz-Ekim ayları arasında duyurur. Önümüzdeki aylarda olayların nasıl gelişeceğini bekleyip görmemiz gerekecek.

Ukrayna, Torino’da düzenlenen 2022 Eurovision Şarkı Yarışması’nı Kalush Band’in ‘Stefania’ şarkısıyla kazandı ve böylece imrenilen Eurovision kupasını üçüncü kez Ukrayna’ya getirdi. Kiev, yarışmaya iki kez ev sahipliği yaptı (2005, 2017).

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s