Hakkımızda

ESChalley, yayın hayatına 2011 yılının şubat ayında “Time of Eurovision” adı ile başladı. Kısa zamanda kendine ait dinamik ve köklü bir takipçi kitlesi edinen sayfamız, daha sonrasında Türkiye’nin de köklü Eurovision Şarkı Yarışması geçmişine atıfta bulunarak yenilenmeye gitti ve 1986 yılında ülkemizi temsil eden “Klips ve Onlar”ın da şarkısı olan halley’i özümseyerek “ESChalley” adını aldı.

Genç,dinamik ve sıkı Eurovision fanlarından oluşan kadrosuyla çalışmalarına devam eden ESChalley, yıllardır Türkiye’nin Eurovision’a açılan kapısı olmaya devam ediyor. Her yıl, yazar ekibimizdeki delegasyon üyelerimiz; sizlere Eurovision’u daha yakından göstermek adına arenalarda akredite basın mensupları olarak yer alıyor. Arenalardan canlı yayınlar, mini yarışmalar gerçekleştiriyor; eşsiz dedikoduları ve yarışmanın içinden son dakika haberleri sizlere ulaştırıyoruz.

Türkiye’nin Eurovision Şarkı Yarışması’ndan çekilmesinden itibaren Türk hayranların yarışmadan uzak kalmaması için çalışan ekibimiz, sadece Eurovision Şarkı Yarışması’nı değil, Junior Eurovision Şarkı Yarışmasını, Melodifestivalen, Eesti Laul, FiK gibi onlarca ulusal finali de sizler için yakın markaja alıyor. Orijinal içerikli canlı yayınlarımız ile her hafta Eurovision dünyasının nabzını sizler için tutuyoruz.

Türkiye’nin ve Azerbaycan’ın en büyük Eurovision bloglarından biri olan ESChalley, sizleri Eurovision dünyasına yaklaştırmaya devam edecek!

 

Ekibimiz 

Özge

circle-cropped8 Kasım 1997’de İstanbul’da doğdu. Eurovision’la 2003’te tanışmasının ardından Eurovision medyasında hem yazar hem de faal olarak görev almıştır. Galatasaray Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi Bölümü’nde eğitim hayatını sürdüren Deniz bir sene Belçika’da yaşamış olup Brüksel Serbest Eğitim Üniversitesi’nde eğitim almıştır.

İngilizce, Fransızca ve Sırpça bilen Deniz, çevirmenlik ve dil eğitmenliği yapmaktadır.

 

Ödül

circle-cropped (1)8 Mart 1996’da İstanbul’da doğdu. Büyük teyzesinin Devlet Opera Balesi’nde Opera sanatçısı olması nedeniyle kendisinden özellikle 1980 yıllarındaki Eurovision anılarını dinleyerek geçen bir çocuklukla beraber 2006’dan itibaren yarışmayı  yakından takip etmeye başladı. 2016 yılında ESChalley’in yazar kadrosuna katıldı. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde  eğitim hayatını sürdürmekte olan Ödül Tanı, ayrıca Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) öğrenci komisyonu IFMSA’de Türkiye ulusal yöneticisi olarak aktif görev almaktadır. Bugüne kadar pek çok ülkedeki faaliyetlerine bizzat katılmıştır. Eurovision dışında aşçılık ve fotoğrafçılıkla da yakından ilgilenmektedir.

 

İbrahim

circle-cropped (3)2 Ağustos 1992 İstanbul doğumludur. Eurovision ona ailesinden miras kalmış bir gelenektir. Eurovision’la geçirdiği ilk senesini hatırlamamasına karşın Eurovision onun için 2003’ten sonra bir tutkuya dönüşmüştür. Yeditepe Üniversitesi Psikoloji ve Türk Dili ve Edebiyatı çift anadal mezunudur. Mezuniyetten sonra İtalya’da klinik psikoloji yüksek lisansına başlamış bir yıl Amerika’ya gidip ara verdikten sonra hala hayatına İtalya’da devam etmektedir. Eurovision’da ilk profesyonel çalışma tarihi 2014’tür. Bu tarihte press olarak katıldığı ilk Eurovision Kopenhag’dan sonra her yıl yarışma da yer almıştır. 2015’te ESChalley ekibine katıldıktan sonra günümüze kadar olan her Eurovision’da bulunmuştur. Eski diller, özellikle Osmanlıca alanında çalışmaları bulunmaktadır. Zaman zaman öykü ve şiir yazarlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Kültürlerarası Psikoloji ve Gestalt Terapi alanlarında uzmanlık edinmiştir.

 

Rana 271619942_1001671593794404_3949477651401788518_n-modified

4 Nisan 1997’de Isparta’da doğdu. Eurovision ile küçük yaşlarda ailesi sayesinde tanışmış olsa da yakından takip etmeye 2008 yılından sonra başladı. 2016 yılında ESChalley ekibine katıldı. İtalya ve İtalyan kültürüyle yakından ilgilenmekte olup İtalyanca öğrenmektedir. 2011 yılından beri Festival di Sanremo’yu yakından takip etmektedir. Eurovision dışında sanat tarihi,psikoloji,sinema ve yabancı dillerle ilgilenmektedir. Eğitim hayatını Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde sürdürmektedir.

 

Oğuzhan

circle-cropped (1).png1993, İstanbul doğumludur. Eurovision’u takip etmeye 2007’de “Shake It Up Şekerim” gibi bir şarkıyla başlama talihsizliği göstermiştir. Yine de şansı yaver gitmiş, Eurovision camiasında hızla yol kat etmiş, çeşitli platformlarda editörlük yapmış ve 2017’de Eurovision’u yerinde izleme şansına nail olmuştur. Ankara Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun olan Şahin, şimdilerde Marmara Üniversitesi’nde eğitim hayatını sürdürmektedir. Astroloji ve start-up temalı web sitelerinde içerik yazarı olarak görev alan Şahin’in en ulvi görevlerinden biri de Eurovision çevrelerinde İsveç’in avukatlığını üstlenmektir.

 

Gökhan

circle-cropped (2)29 Temmuz 1996 doğumludur. Eurovision’la 2007 yılında şans eseri tanışmış, 2008 yılından beri ise sıkı hayranı olmuştur. 2011 yılında Time of Eurovision isimli Facebook sayfası ile yarışmayla ilgili haberleri Türk Eurovisionseverlere ulaştırmış, 2015 – 2018 yılları arası Wiwibloggs’ta Türkiye, Azerbaycan ve Balkanlar’ın haber editörlüğü görevini üstlenmiştir. Melodifestivalen çoğu zaman kendisi için Eurovision’dan önce gelmektedir. Bir seneden fazla süredir havacılık sektöründe kariyerine devam etmektedir.

 

Hamdi 

circle-cropped (4)1997’de Şebnem Paker’in 3.lüğüyle ilk kez adını duyduğum Eurovision 2003’ten beri TV’den takip ettiğim bir platonik aşk ve 2011’de Düsseldorf’ta yarışmayı yerinde izlemeye başlayarak tutkulu bir beraberliğe dönüştü. 2012 yılında İsveç’e yerleşmemden ötürü Bakü’yü kaçırmış olsam da 2013’ten sonraki her yıl yarışmanın ev sahibi şehrine giderek Eurovision atmosferini doya doya yaşamaktayım. Bu muhteşem deneyimleri 2016 Stockholm maceramızdan beridir de ESChalley çatısı altında sizlerle paylaşmayım.