Avrupa Yayın Birliği: Eurovision Biletlerini Satışa Sunmayı Unuttuk!

Nisan ayı yaklaşırken 2022 Eurovision Şarkı Yarışması’nın biletlerinin henüz satışa sunulmamış olması şaşkınlık yaratmaya devam ediyor.

İspanyol Eurovision haber sitesi Eurovisionado’nun yaptığı habere göre Avrupa Yayın Birliği, RAI tarafından sunulan bilet satış politikası önerisini değerlendirdiği sırada biletleri satışa sunmayı unuttu. Bu ilginçliğin yaşanmasının sebebi ise bu senenin ev sahibi ulusal kanalı RAI’nin “internet platformları üzerinden bilet satışa çıkarmanın türlü problemlere sebebiyet verdiği ve sistem çökmeleri, biletin herkese erişebilirliğine ket vurması gibi neticeler ortaya çıkarması” gerekçesiyle biletleri “gişeden” satma fikrini ortaya atmasıydı.

Gişeden satış fikrini değerlendiren Avrupa Yayın Birliği’nin ise bu süre zarfında biletlerin satışı hususunda hiçbir inisiyatif kullanmaması dikkatlerden kaçmadı. Avrupa Yayın Birliği, aynı zamanda Eurovision üzerine uzmanlaşmış medya kuruluşlarına “yeteri kadar insana erişemediği” gerekçesiyle basın kartı vermeyi büyük oranda engelleyen yeni iç kararıyla büyük tepki toplamıştı. Bu kararın neticesinde çok takipçili herhangi bir sosyal medya fenomeninin erişebilirliğinde olacak basın kartına Eurovision’a özel medya kuruluşları erişemeyecek hâle gelecek.

Görsel: Filippo Solibello (Twitter)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s