Miami’den Turin’e; SloMo Aslında Jennifer Lopez İçin Yazılmış

Bu yıl Eurovision’da İspanya’yı temsil edecek olan Chanel’in şarkısı SloMo için şarkının yazarı asıl hikayeyi Hollanda basınına anlattı.

Hollandalı müzik prodüktörü Arjen Thonen, geçen yaz Miami’de hazırladığı SloMo’nun aslında “Jennifer Lopez” için hazırlandığını, Chanel’in şovunun ve klibinin JLo ile benzerliğinin bu nedenle normal olduğunu açıkladı.

The Black Eyed Peas grubundan will.i.am için Miami’de şarkı hazırlarken SloMo ortaya çıktı. Şarkıyı hazırlama sürecinde aklıma direkt Jennifer Lopez geldi. Miami’de yaz sezonunu karşılayacak, enerji dolu bir şarkı yapmak istemiştik. Günlerce şarkının üzerinde çalıştım ve SloMo ortaya çıktı.

Thonen, şarkının JLo yerine nasıl Benidorm Fest’e gönderildiğini de böyle açıkladı,

Kanadalı sanatçı Maggie Szabo ile Amerika’da demo kaydedip JLo’nun ekibine gönderdik. Olumlu dönüş alamayınca şarkı demo olarak kaldı. Daha sonra “İspanya’yı Eurovision’da temsil etmek için Jennifer Lopez tarzı bir şarkı arıyoruz” haberini aldım ve şarkıyı Benidorm Fest’e gönderdik. İspanyolcam olmadığı için Chanel’in kazandığını çok sonradan fark ettim.

Chanel ile henüz tanışmadığını açıklayan Thonen, “Umarım kazanırız” yorumunu yaptı.

Umarım Turin’e gidip Chanel’e eşlik edebilirim. Henüz kendisiyle tanışamadım ve belki Turin’de tanışırız. Kazanmak elbette isterim ve belki gelecekte birlikte yeniden çalışabiliriz. JLo için ise daha çok şarkım duruyor, belki şarkılarımdan birini seslendirebilir.

Benidorm Fest’te yarı finalde “Make You Say” şarkısıyla sonuncu olan Sara Deop da SloMo’nun ilk kendisine teklif edildiğini ancak bir şekilde Chanel’in seslendirdiğini açıklamıştı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s