SON DAKİKA! Makedonya Ulusal Kanalı: “Temsilcimiz Skandal Hareketi Nedeniyle Cezalandırılacak, Yarışmadan Çekilebiliriz”

Makedonya’nın ulusal kanalı MRT, Açılış Seremonisi sonrası şok bir açıklama yaptı.

Turin’de gerçekleşen Turkuaz Halı ve Açılış Seremonisinde 40 ülkenin yarışmacısı yer aldı. Makedonya’nın temsilcisi Andrea ise fotoğraf çekimi öncesi elindeki küçük Makedonya bayrağını yere doğru atarak poz vermeye başladı.

Ülkenin ulusal kanalı ise bu durumun “kabul edilemez” olduğunu ve “ulusal değerlere saygısızlık” olması sebebiyle yasal olarak cezalandırılması gerektiğini açıkladı.

Makedonya Radyo Televizyonu, Torino’daki fotoğraf çekimi sırasında devlet bayrağını yere atan “Eurovision 2022 Şarkı Yarışması” temsilcimiz Andrea Koevska’nın hareketini şiddetle kınıyor. Eurovision temsilcimizin bu hareketiyle yasalarca cezalandırılan ulusal simgeye saygısızlık gösteren bu skandal davranışının arkasında kesinlikle durmamaktadır. MRT, Andrea’nın bu tür davranışlar için vatandaşlardan özür dilemesini beklemektedir. Kamu hizmeti, MRT’ye daha fazla zarar vermemesi için, Eurovision’dan çekilme olasılığını düşünüyor. Makedon heyetindeki sorumlular hakkında bu skandalın en katı yaptırımı için tüm yasal olanaklar kullanılacak

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s