İspanya’da İktidar Partisi Sözlerin Değiştirilmesini Talep Etti

İspanya’nın 2022 Eurovision temsilcisi Chanel, Eurovision şarkısı SloMo nedeniyle ulusal kanaldan uyarı aldı.

İspanya’nın Eurovision temsilcisini belirlediği Benidorm Fest’i kazandıktan sonra ağır eleştirilere maruz kalan Chanel, bu kez şarkısının sözleri nedeniyle ulusal kanal RTVE tarafından uyarıldı. Kanal, şarkının “sugar daddy ve seks işçiliği göndermelerinin olması ve kadını objeleştirmesi” temalı sözlerinin bulunduğunu belirterek gerek görülmesi halinde sözlerinin değiştirileceğini açıkladı.

Benidorm Fest’in başarıyla tamamlanmasından çok memnunuz ancak kazanan şarkı SloMo ile alakalı ciddi şikayetler almaya başladık. İktidar partimiz PSOE İspanyol kadınının uluslararası bir yarışmada bu şekilde temsil etmesinden rahatsızlık duydu. Şarkının sözlerinin seks işçiliğine özendirdiği ve kadını objeleştirdiği düşünülüyor. Ayrıca “sugar daddy” temalı sözlerin de yer aldığı belirtildi. Kanalımızın eşitlik kurumu şikayetleri ve şarkının sözlerini gözden geçirecek ve bir karar verecek. Gerekirse sözler değiştirilebilir.

Öte yandan kanalın Eğitim ve Kültür Başkanı Ignacio Elguero, “Şarkıda şikayet edilecek bir durum göremiyorum ancak eşitlik kurumumuz her şeyden üstündür ve vereceği karara saygı duymalıyız.” yorumunu yaptı.

Chanel ise şarkısı SloMo’nun klip çekimlerine başladı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s