İtalya: Festival di Sanremo 2021 Hakkında Yeni Detaylar

Çoğu İtalyan için yılın en güzel zamanlarından bir olan Festival di Sanremo haftası yaklaşıyor! Üstelik bu yılki yarışma Covid-19 tedbirleri altında düzenleneceği için tarihi bir yayın izleyeceğiz. Hatta yarışmanın sunucusu ve sanat yönetmeni Amadeus’un deyimiyle ‘yeniden doğuşun’ festivali olacak. Yarışma tarihi yaklaştıkça yeni detaylar da bizimle paylaşılıyor. Şimdi hep birlikte onlara bir göz atalım.

Eurovision takipçilerini asıl ilgilendiren kısım olan Campioni bölümünde bu yıl 26 yarışmacı yer alacak. Ayrıca bu yarışmacılardan 10 tanesinin kadın olduğu paylaşıldı.

Yarışmanın sunucusu ve sanat yönetmeni Amadeus, yaptığı açıklamalarda bu seneki yarışmanın tarihin ‘en fazla sayıda genç yarışmacı içeren’ festivallerinden biri olduğunu duyurdu. Ve katılımcılar -geçen sene olduğu gibi- ünlü isimler üzerinden değil, tamamen şarkılar baz alınarak belirlendi. İçlerinde çok güçlü şarkıların olduğu da ayrıca vurgulandı. Bu sene 300’den fazla şarkının arasından seçim yapıldığını da belirtmek gerekiyor. (Geçen senekinin 3 katı!)

Rai direktörü Stefano Coletta da mart ayında ‘normal ve seyircili’ bir yarışma düzenlemeye çalıştıklarını belirtti.

17 Aralık Perşembe günü -geçen sene olduğu gibi- Rai Uno üzerinden izleyebileceğimiz bir yayında katılımcıları ve şarkılarının isimlerini öğreneceğiz. Yeri gelmişken katılımcılarla ilgili haber sitelerinde çokça geçen söylentileri de sizinle paylaşmak istiyorum. Önceki yıllardan ve Eurovision’dan tanıdığımız pek çok isim bu tahmin listelerinde görülüyor. Farklı kaynaklarda farklı sanatçılar öne çıkıyor, bunların ne kadar doğru olduğunu hep birlikte Perşembe günü öğreneceğiz. İşte yarışmaya katılabileceği konuşulan o isimler:

Gaia, Achille Lauro, Ghemon, Ermal Meta, Måneskin, Noemi, Arisa, Annalisa, Loredana Bertè, Malika Ayane, Rossana Casale & Grazia Di Michele & Mariella Nava, Orietta Berti, Fulminacci, Coma Cose, Colapesce-Di Martino, Francesca Michielin & Fedez, Francesco Renga, Max Gazzè, Bugo, Elodie&Mr. Rain, The Kolors, Nomadi, Nina Zilli, Mietta, Leo Gassmann, Fasma, Irama, Random, Fede, Luca Carboni, Anna Tatangelo, Giusy Ferreri, Aiello, Carmen Consoli, Gio Evan, Madame, Mannarino.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s