EBU Son Noktayı Koydu: Eurovision’da Video Kaydı Dönemi Başlıyor

2021’de Eurovision Şarkı Yarışması’nın gerçekleşeceğinden emin olmak için, dünyadaki COVID-19 ile ilgili durum ne olursa olsun, EBU yaklaşan yarışma için ek bir kural yayınladı. Artık tüm katılımcı ülkelerin, Mayıs 2021’de belirli durumlarda kullanılmak üzere yedek seçenek olarak şarkılarının önceden kaydedilmiş bir canlı performan ivideo kaydını sunmaları gerekiyor.

Bir sanatçı ve delegasyon Rotterdam’a seyahat edemediğinde veya Rotterdam’dayken karantina içinde olması gerektiğinde, bu gizli yedek video o ülkenin canlı performansının yerine kullanılacak. Katılan tüm yayıncılardan, Eurovision sahnesinde sergilemeyi planladıkları gösterilerinin kendi ülkelerinde canlı bir performansını kaydetmeleri istendi. Bu kayıt, yarışmadan önce teslim edilecek ve bir stüdyo ortamında kayıt edilecek. Kayıt, kayıttan sonra vokalde veya performansın herhangi bir bölümünde hiçbir düzenleme yapılmadan gerçek zamanlı olarak (Yarışmada olacağı gibi) gerçekleştirilecek.

EBU tarafından yayınlanan bir dizi prodüksiyon yönergesi, Şarkı Yarışması’nın adaletini ve bütünlüğünü sağlayacak. Canlı kaset performanslarında seyirci olmayacak. Kayıt kesinlikle benzersiz olmalı ve Mayıs’taki etkinlikten önce yayınlanmamalı.

Delegasyonların Rotterdam’da sahnede bulunabilecek benzer teknik olanakları ve boyutları kullanmalarına izin verilecek, ancak aynı zamanda daha küçük bir stüdyo da seçmeleri kabul edilebilecek. Kaset üzerinde canlı kayıtlar, artırılmış veya sanal gerçeklik, katmanlar, konfeti, drone çekimleri, su, kromakey veya yeşil ekran kullanımı gibi prodüksiyona ait hiçbir şey içermeyecek.

Bu videolar için ulusal final performansı sunulamayacak ancak her ülke isterse aynı ulusal final setini kullanarak kayıt yapabilecek. Çekilen performanslar en geç mart ayının sonunda EBU’ya ulaştırılacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s