Almanya: Ulusal Finalin Detayları Belli Oldu

Alman ulusal yayıncısı ARD, Eurovision 2023 için Almanya ulusal seçimi olan Unser Lied für Liverpool’u başlattı.

Unser Lied für Liverpool için başvurular şu anda resmi ARD Eurovision web sitesinde açık. Uzmanlardan oluşan bir panel tüm başvuruları inceleyecek ve hangilerinin canlı finalde yer alacağını seçecek. Bu panelde müzik endüstrisinden uzmanlar, Alman Eurovision delegasyonu, uluslararası Eurovision figürleri ve ARD pop radyo istasyonları danışman olarak yer alıyor. Ayrıca ARD, sanatçılara ve plak şirketlerine doğrudan katılım için başvurabileceğini ifade etti. Başvurular 28 Kasım’da sona eriyor.

Alman ulusal seçiminde ilk kez başvurular TikTok üzerinden de yapılabilecek. İlgilenen her sanatçı, Eurovision kurallarına uyduğu sürece şarkılarını #UnserLiedFürLiverpool hashtag’i ile TikTok’a yükleyebilir. Uzmanlardan oluşan panel, en iyi TikTok gönderilerini seçecek ve bunları halkın oylamasına sunacak. En çok oyu alan şarkı, Unser Lied für Liverpool kadrosuna eklenecek.

Unser Lied für Liverpool’un canlı finali Mart ayı başlarında yapılacak. Bölgesel ARD pop müzik istasyonlarının dinleyicileri; Antenne Brandenburg, BAYERN 3, Bremen Vier, hr3, MDR Jump, NDR 2, SR 1, SWR3 ve WDR 2, canlı finale kadar en sevdikleri şarkılara oy verebilecek. Bu oylar genel sonuca katkıda bulunacaktır.

Malik Harris, İtalya’nın Torino kentinde düzenlenen 2022 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Almanya’yı “Rockstars” adlı şarkıyla temsil etmiştir. Toplamda 6 puan alarak 25. sıraya yükseldi. Avusturya, Estonya ve İsviçre’deki televote’den 2 puan alan Alman temsilcisi sıfır puandan kurtarıldı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s