Son Dakika: İsrail, Eurovision 2022’de Yarışmama Kararı Aldı

İsrail ulusal kanalı IPBC, İsrail’in bu sabah itibarıyla İtalya’nın Torino kentinde yapılacak 2022 Eurovision Şarkı Yarışması’nda yarışmayacağını bildirdi.

İsrailli kamu yayıncısı IPBC, delegasyon için güvenlik koruması garanti edilemediğinden İsrail’in şu anda 2022 Eurovision Şarkı Yarışması’nda yarışmayı planlamadığını bildirdi.

İsrail güvenlik servisi GSS’de çalışan yetkililer, grevde oldukları için Torino’daki heyete eşlik edecek kişileri sağlayamadıklarını belirtti. Her yıl, İsrail temsilcilerinin hükümet korumasından yararlandığı bu servis bu yıl verilemeyecek. İsrailli yayıncı açıklamasında şöyle dedi:

“İsrail Devleti adına güvenlik olmadan heyetin güvenliğinin sorumluluğunu alamayız. Dışişleri Bakanlığı’nın grevi nedeniyle GSS, İsrail heyetini Eurovision Şarkı Yarışması’na gönderemiyor ve bugün itibaren İsrail heyeti Torino’daki 2022 Eurovision Şarkı Yarışması’na katılamayacak.”

IPBC

Michael Ben David, Eurovision Şarkı Yarışması’nda İsrail’i 12 Mayıs’ta yapılacak ikinci yarı finalde “I.M” şarkısıyla 2. olarak temsil edecekti.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s