Samira Efendi, TIX ile Gelecek Planları Hakkında Ayrıntılı Konuştu: Benim Yerim Kocamın Yanı

2021 Eurovision Şarkı Yarışması boyunca TIX ile ilişkisi çok konuşulan Efendi, media.az’ye verdiği röportajda TIX ile geçmişte ve şu anda yaşadıklarını ayrıntılarıyla anlattı. İşte o röportaj:

Rusya temsilcisi Manizha’nın şarkısını da çok beğendim. Ayrıca o da, kadınlar hakkında şarkı söyledi. Hatta hep kendi aramızda ekipçe onun şarkısını söyledik. İsrail’in temsilcisi Eden Alen’in şarkısından bahsetmeden edemeyeceğim. Bana çok yakındı ve en iyi arkadaşım oldu. Ve tabii ki Eurovision’daki en sevdiğim şarkılardan biri de Norveç’ten Tix’in şarkısıydı. “Cennetten düşen bir melek” hakkında şarkı söylese de şarkısında çok fazla sıcaklık vardı. Bu kompozisyon ruhumu ele geçirdi diyebilirim.

Dürüst olmak gerekirse, ilk başta Norveç’in temsilcisi Tix’in ilgisi konusunda emin değildim. Ne olduğunu anlamadım. Eurovision’a kazanmak için gittim, biriyle tanışmak için değil. Oysa seçimlerinde ve arzularında ısrarcıydı. Bana serenat yaptı ve duygularını itiraf etti. Oraya tamamen farklı düşüncelerle gittim ama kaderden bir hediye aldım. Eurovision’un bitiminden sonra, yarışma başlamadan önce bile Norveç’te bana hitap eden çeşitli videolar çektiğini öğrendim. Bunu bilmiyordum. Öğrenince çok şaşırdım.

Onu Bakü’ye davet ettim ve kendisi de ailemle tanışmak istedi. Onunla evlenir miyim bilmiyorum. Her şey teklife bağlı. Ayrıldığımızda koluma altın bir bilezik taktı ve “Beni bekle ve beni unutma” dedi. Neredeyse her gün Facetime aracılığıyla konuşuyoruz. Biraz endişeliyim çünkü koronavirüs bulaşan insan sayısı her geçen gün artıyor. İletişim kuruyoır, ilham veriyor ve birbirimize destek oluyoruz. Evlenirsem muhtemelen Norveç’e taşınacağım. Kocam nerede, ben oradayım. Bu benim hayat felsefem.

Ben artık Tix’e Andeas diyorum. Andreas eylemlerinden emin, adım atmaktan korkmuyor, kamuoyundan çekinmiyor. Artık onu Tix-sa olarak değil, gerçekten Andreas olarak tanıyorum. Nasıl yaşadığını, şarkı söylemek dışında neler yaptığını, en sevdiği rengin ne olduğunu vb. merak ediyorum. Birbirimize ilgimiz ve çekimimiz var. Bakü’ye uçmayı gerçekten istiyor ama yapamıyor. Sınırları kapalı. Bütün bunların bitmesini bekleyeceğiz ya da son çare olarak orta noktada bir yerde bir araya geleceğiz.

Hiçbir zaman kafamda ideal bir erkeğin hayali olmadı. Bunun hakkında hiç düşünmedim. Benim için ideal olan, gözlerinin içine baktığınızda inandığınız ve ona güvenmek istediğiniz insandır. En önemlisi ruhlarımızın birbirine yakın olmasıdır. Nasıl anlatacağımı bilmiyorum ama anlayış ve güven benim için önemli. Onunla çok şey hakkında konuşuyoruz: geçmiş günler, şimdiki zaman ve gelecek için planlar hakkında her şeyi.

Annem ilk başta hoş bir şok yaşadı. Hemen dedi ki: “Orada ne yapıyordun?” Annem ne kardeşimin ne de benim seçimime karışmadı. Beni her zaman destekledi. Annem beni yasaklamaktansa desteklemenin daha iyi olacağını düşünüyor. Yasak meyve her zaman tatlıdır, bu yüzden yanlış seçim yapabilir veya yanlış yola gidebilirsiniz. Her zaman yanımda oldukları ve seçimlerimde beni destekledikleri için aileme teşekkür ederim.

Gerekirse, Norveç’e taşınacağım. Bana öyle geliyor ki, bu hayatta bir şeyi başarmak istiyorsanız, o zaman zorluk çekmeden yapamazsınız, bu yüzden her türlü engele hazırım. Hayatımda birçok zorluk yaşadım. Norveç’e hiç gitmedim. Orada kuzey ışıklarını gerçekten görmek istiyorum. Orası çok güzel. Hepsini Andreas’ın bana gönderdiği fotoğraf ve videolarda gördüm. Şimdi bizim kültürümüzü inceliyor ve ben de onlarınkini.

Onunla gelişi, ailesiyle tanışması hakkında konuştuğumda, misafirperverliğimizden uzaklaşmamasını tavsiye ediyorum. En büyük yemekleri misafirler için pişireceğimizi söyledim. Buna hazır olmasını istiyorum. Önce onu çok lezzetli yemeklerle beslemek istiyorum. Bence Azerbaycan’ın en iyi 5 yemeği dolma, shabzi pilavı, doşeme pilavı, dovga ve dushbara’dır. Hepsini denemesini istiyorum. Andreas’ın böyle bir strese dayanamayacağını düşünüyorum. Ben de kendim yemek pişiririm ama en çok tatlıları seviyorum. Rotterdam’da zaten baklava ve şekerbura denedi. Şarap da. Bakü’de ona baklava, şekerbura, Türk baklavası, kahvaltıda tatlı çay ve reçelli shor gogal ikram ederdim. Andreas, kızılcık reçeli ile çay içtiğim sosyal medyada hikayelerimi izledi. Şimdi Norveç’te reçel kelimesi yerine mürəbbə’yi seviyormuş. Bakü’ye geldiğinde ona her türlü reçel ısmarlayacağım. Benim favorim ceviz reçeli.

Öncelikle ona Icherisheher’i, ardından 2012’de Bakü’de Eurovision Şarkı Yarışması’na ev sahipliği yapan Baku Crystal Hall’u göstereceğim. Ayrıca Bakü Bulvarı boyunca mutlaka yürüyeceğiz ve Gabala ve Sheki’yi ziyaret edeceğiz. Umarım hepsini kameralar ve basın olmadan yapabileceğiz.

Kaynak: media.az

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s