Avrupa Yayın Birliği: “Eurovision’da Uyuşturucu Kullanılmadı”

Eurovision 2021’in kazananı İtalyan grup Måneskin’in oylama esnasında canlı yayında uyuşturucu madde kullandığı iddiaları sonrası Avrupa Yayın Birliği’nden yanıt geldi.

Måneskin grubunun solisti Damiano’nun yere eğilirken çekilen görüntüsünün “kokain kullanıldığı” şeklinde yorumlanmasından sonra sanatçı gönüllü olarak test vermek istediğini açıkladı. Bunun üzerine Avrupa Yayın Birliği grubun İtalya’ya döner dönmez uyuşturucu testi vereceğini doğruladı.

Damiano David’in uyuşturucu testi negatif sonuçlandı.

Avrupa Yayın Birliği (EBU), 22 Mayıs Cumartesi günü Eurovision Şarkı Yarışması Büyük Finalinin Green Room’unda uyuşturucu kullanımı iddialarının ardından, İtalyan delegasyonunun talep ettiği gibi, mevcut tüm görüntüleri kontrol etmek de dahil olmak üzere verileri kapsamlı bir şekilde gözden geçirdi. Bugün erken saatlerde Måneskin grubunun baş şarkıcısı tarafından gönüllü olarak uyuşturucu testi yapıldı ve negatif sonuç EBU tarafından doğrulandı.

Green Room’da herhangi bir uyuşturucu kullanımı olmadı ve konunun kapandığını düşünüyoruz.

Sahte haberlere yol açan yanlış spekülasyonların yarışmanın ruhunu ve sonucunu gölgelediğinden ve grubu haksız yere etkilediğinden endişe duyuyoruz.

Måneskin’i bir kez daha tebrik ediyor, başarılar diliyoruz. Önümüzdeki yıl İtalya’da muhteşem bir Eurovision Şarkı Yarışması hazırlamak için İtalyan kanalı Rai ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s