Avrupa Yayın Birliği Açıkladı: Test Talep Ettiler!

Dün gece gerçekleşen 2021 Eurovision Şarkı Yarışması’nın galibi olan İtalya’nın Måneskin grubu, galibiyetlerinden çok yanlış anlaşılmaya mahal veren bir görüntüyle gündeme gelmeye devam ediyor.

Solistin greenroom isimli delegasyon bekleme odasında yere eğilirkenki görüntüsü “masaya eğilip kokain çektiğine” yoruldu. Bunun üzerine başlayan spekülasyon dalgası dün geceden beri sürüyor. Bu iddiaları sert bir şekilde yalanlayan İtalyan grup, uyuşturucuya şiddetle karşı olduklarını ve uyuşturucu testi için hazır olduklarını dile getirdi.

Eurovision’un yayın girdisini sağlayan Avrupa Yayın Birliği (EBU), bu spekülasyonlar üzerine resmî bir açıklama yaptı:

“Bizler İtalya’nın Eurovision Şarkı Yarışması Büyük Finali’ndeki Green Room görüntüleri üzerine ortaya çıkan spekülasyonların bilincindeyiz. Grup, uyuşturucu kullanımına dair iddiaları şiddetle yalanlamış ve işbu sanatçı ülkesine döner dönmez gönüllü olarak uyuşturucu testine girecektir. Bu talep kendileri tarafından dün gece bizlere iletilmiş ancak EBU organize edememiştir. Grup, menajerleri ve delegasyon başkanı Green Room’da herhangi bir uyuşturucunun mevcut bulunmadığı, masada bir bardağın kırıldığı ve sanatçı tarafından bizzat temizlendiği hususunda bizi bilgilendirmiştir. EBU, sahadaki kontrolünde bardağın kırıldığını teyit etmiştir. Video kesitini hâlâ inceliyor ve konu hakkında daha fazla bilgi veriyor olacağız.”

Avrupa Yayın Birliği Açıkladı: Test Talep Ettiler!” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s