Test Sonuçlarından İyi Haber Geldi!

Pandemi süreciyle beraber bir sene ara veren Eurovision Şarkı Yarışması, bu sene de koronavirüs pandemisi tedbirleri ve gölgesinde devam ediyor.

Son olarak Polonya ve İzlanda delegasyonunda test sonuçları pozitif çıkan iki üyenin mevcut olması sebebiyle karantinaya alınan iki delegasyonla beraber konakladıkları otelde vakalara rastlanan Malta ve Romanya delegasyonu Turkuaz Halı’ya katılım gösterememişti.

Polonya delegasyonuna yapılan PCR testlerinin sonucunun negatif çıkmasıyla beraber ülke ekibi derin bir nefes aldı. İzlanda’ya yapılan testlerin sonucu ise henüz belli değil.

Malta ve Romanya adına yapılan basın açıklamasına göre delegasyonların test sonucu pozitif değil, hatta karantina önlemleri çerçevesinde dahi değiller. Ancak önlem amaçlı Turkuaz Halı’ya katılmamaları gerektiği, zira İzlanda ve Polonya delegasyonuyla aynı otelde konakladıkları için risk grubu içerisinde yer aldıkları açıklaması yapıldı.

Polonya’dan gelen iyi habere karşın Polonya delegasyonu, çarşamba günü yapılacak kıyafetli provalara değin karantina prosedürüne uygun olarak sürece devam edecekler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s