Montaigne: “Eurovision’u Kaçırdığım İçin Çok Üzgünüm”

Koronavirüs pandemisi sebebiyle Rotterdam’a gidemeyen Avustralya’nın 2021 Eurovision temsilcisi Montaigne, konuyla alakalı duygularını dile getirdi.

Geçen yıl “Dont Break Me” şarkısıyla Avustralya ulusal finalini kazanan ve yarışmanın iptal edilmesiyle ülkenin resmi kanalı SBS tarafından yeniden görevlendirilen Montaigne, pandemi sebebiyle Avrupa’ya seyahat edemedi.

Böylece “Technicolor” isimli şarkısını Avustralya’daki stüdyodan önceden kaydederek seslendirecek olan Montaigne, Rotterdam’a gidemeyecek olmasıyla alakalı konuştu. Konuşurken gözyaşlarını tutamayan Montaigne, Rotterdam’da bulunamamış olmasından şöyle bahsetti..

Uzun süredir “Eurovision’a gidemiyorum ve bunu umursamıyorum, bu normal bir durum.” desem de bu yanlış. Darmadağın oldum ve Rotterdam’a gitmeyi çok istiyorum. Hala yarışmanın bir parçası olduğum için çok mutluyum ama gerçekten gitmeyi çok istiyordum. Avustralya’da insanlar artık normal hayata döndü ve konserlere katılıyor. Avrupa’dan virüsü tekrar Avustralya’ya taşıyan kişinin ben ve ekibim olmasını istemiyorum. O nedenle ortak bir karara vardık ve Rotterdam’a gitmedik.

İlk provalardan sonra basın konferansı gerçekleştiren Montaigne’i basın ekibinden yalnızca üç kişinin izlemesi üzerine Montaigne başka bir açıklama yaptı.

Herkese desteği için teşekkür ederim ancak gerçekten basın odasında kaç kişi olduğunu bilmiyordum. Tek bildiğim tamamen dolu olduğuydu. Basın görevlilerinin orada olmamalarının bir sebebi mutlaka vardır. Tek üzüldüğüm şey Eurovision’a gidememek ve orada insanlarla eğlenememek.

Montaigne ayrıca Rotterdam’a gidebilseydi performansında büyük değişiklikler yapacağını da söyledi.

Twitter üzerinden #HeartsForMontaigne ile Eurovisionseverler desteklerini Montaigne’e gösterdi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s