Rusya Büyük Millet Meclisi’ne “Manizha” Soruşturması

Rus haber ajansı RIA Novosti, Rusya Büyük Millet Meclisi (DUMA) Araştırma Komitesi’nin sözde “yasadışı ifadeler” için “Russian Woman” ın sözlerini incelediğini bildirdi. Bu, Manizha’nın şarkısının sözlerini sakıncalı bulan tanınmış isimlerin talebinin ardından geldi.

Manizha’nın Rusya’nın ulusal finalindeki galibiyetinin ardından, şarkısı State Duma (Federal Meclis’in alt meclisi) milletvekilleri tarafından “Rus karşıtı” değerler nedeniyle eleştirildi. Şarkının, Rus aile yapısını hedef aldığı ve değerler eğitiminine ters düştüğü ifade edildi.

Soruşturma Komitesi, ayrıca gazilerin gazetesi Veteranskiye Vesti’den Manizha’nın performansının “Rus kadınlarının haysiyetini bozduğunu ve milli birlik ve beraberliği ihlal ettiğini” düşünen bir şikayet aldı.

Ancak, ulusal kanaldan resmi bir kaynak RIA Novosti’ye şarkıda hiçbir “yasadışı ifade” bulunmadığını doğruladı.

Bazılarının Manizha’nın şarkısına yaptığı itirazlara rağmen, Tacikistan doğumlu yıldız eleştirinin kendisine ulaşmasına ve onu etkilemesine asla izin vermiyor. Kısa süre önce eleştiriyi parodileştiren komik bir video yayınladı. Videoda, Manizha’nın Rus olmadığını – tuzdan ve kayadan yapıldığını keşfeden bilimsel bir parodi incelemesi yer alıyordu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s