Melodifestivalen’in Sürpriz Favorisi: Clara Klingenström

Melodifestivalen’de bahislerde son sıralarda yer almasına rağmen adını finale yazdıran ve İsveç’te Spotify listelerini alt üst eden Clara Klingenström şarkısı hakkında konuştu.

İlk olarak 2011 ve 2012 yıllarında Melodifestivalen’e şarkı yollayan ancak listeye giremeyince şansını 2021’de deneyen Clara Klingenström, şarkısı “Behöver inte dig idag“ın hikayesini Aftonbladet‘e anlattı.

Ergenlik dönemlerinden beri depresyon ve anksiyete ile uğraştığını söyleyen Klingenström, bu sorunlarla başa çıkabilmek için alkol ve uyuşturucuya bağımlı olduğunu söyledi ve ekledi; “Lütfen profesyonel destek alın.

Çok uzun süredir depresyon ve anksiyete problemlerim vardı. Bana iyi geldiğini düşündüğüm mükemmel bir ilişkiye başladım. Ancak ben hariç herkes bu ilişkinin kötü bir ilişki olduğunun farkındaydı. Çok kötü bir ayrılık yaşadım ve bu ilişki yüzünden neredeyse bütün arkadaşlarımı kaybettim. Ayrılık sonrası ailemle yaşamaya başladım ama artık hayatımı sonlandırmak istediğime karar verdim. Hiç yemek yemiyordum ve ölmek istiyordum.

Clara şarkısının sözlerini de depresyon döneminde yazdığını söyledi.

Tam bu anda “Behöver inte dig idag” şarkımın sözlerini yazdım. Kötü bir ilişki için “Sana artık ihtiyacım yok. “Tek başıma daha güçlüyüm ve senden kurtuldum” sözlerini İsveç’te bu kadar fazla kişinin duyacağını asla tahmin edemezdim. Eski gücüme kavuştuğum için çok mutluyum. Benim durumumda olan herkesten profesyonel destek almalarını istiyorum.

An itibariyle Spotify İsveç listesinde Melodifestivalen şarkıları arasında Tusse’den sonra ikinci sırada yer alan Clara’nın şarkısı 1 Milyon dinlenme sayısını aşmak üzere.

Peki Clara 13 Mart akşamı Melodifestivalen’i kazanabilir mi?

Bu sorunun cevabı uluslararası jürilerde gizli. Aldığı etkişelim ve dinlenme sayıları ile şimdiden halk oylamasında oldukça iyi bir derece alacağı belli olan Clara’nın İsveççe bir şarkıyla oylamaya %50 katkısı olan uluslararası jüriyi de etkilemesi gerekiyor.

Melodifestivalen’in Sürpriz Favorisi: Clara Klingenström” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s