“Supernova: Samanta Tina’nın Yolu” 12 Mart’ta Tamamlanacak

Samanta Tīna, Letonya’nın Eurovision 2021 olarak seçildiğinden beri, Rotterdam’a gidecek şarkısını en iyi şekilde oluşturmak için çok çalışıyor. Ve yakında emeğinin meyveleri ortaya çıkacak. Samanta, ülkesini Eurovision 2021’de temsil edecek şarkısını 12 Mart’ta yayınlayacak. Bu şarkının yayınlanmasından önce Eurovision şarkısının yaratılışını gösterecek beş haftalık bir belgesel dizisi çekilecek. Dizinin ismi ise “Supernova: Samanta Tina’nın Yolu” olacak.

Dizi 12 Şubat Cuma günü başlayacak ve 12 Mart’a kadar Cuma geceleri devam edecek. Beş bölümlük dizi, Samanta Tīna’nın yeni Eurovision şarkısının yaratılışını belgeleyecek ve her bölüm, yaratıcı sürecin farklı bir yönüne odaklanıyor olacak.

Letonya’nın normal ulusal finali “Supernova” ise bu yıl yapılmayacak.

Birinci bölüm, Ekim ayında düzenlenen şarkı yazma kampı ile başlayacak. Samanta, Aminata Savadogo da dahil olmak üzere Letonya’nın önde gelen müzik yaratıcılarıyla çalıştı ve olası Eurovision şarkıları üzerinde emek sarf etti.

İkinci bölüm, şarkı için kostüm tasarımına odaklanacak. Samanta Tīna, Supernova kayıtlarında her zaman modaya uygun görünümler sunmuştu.. Geçen yıl kıpkırmızı saçaktan yapılmış unutulmaz bir elbise giyiyordu ve bu çok konuşulmuştu.

Uzmanlar ve eski Eurovision yıldızları üçüncü bölümde yer alacak. Eurovision’u kazanmanın sırrının ne olduğu konusunda tavsiyelerde bulunacaklar.

Dördüncü bölümde Samanta, izleyiciyi Eurovision şarkısı için sahneyi oluşturma sürecine götürecek. Ve beşinci ve son bölümde, şarkı için müzik videosunun oluşturulmasını göreceğiz.

12 Mart’taki son bölümle birlikte bitmiş ürünü de göreceğiz. Bölüm ayrıca Samanta’nın Eurovision 2021 için tamamlanmış parçasının ilk çıkışını da içerecek.

Samanta Tina’ya yakın kaynaklar, şarkıcının 12 marta kadar rakiplerinin şarkılarını ve performanslarını analiz etmek istediğini ve ona göre geliştirmeler yapacağını belirtti.

Samanta Tīna, “Still Breathing” adlı şarkısıyla aslında Supernova 2020’yi kazandı. Eurovision 2020 iptal edildikten sonra, Letonya’nın 2021 temsilcisi olarak dahili şekilde seçildi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s