İsrail’de Ulusal Final İptal Edildi: Şimdi Ne Olacak?

Eden Alene’nin İsrail’de süregelen pandemi kısıtlamaları nedeniyle şarkılarını İsrail Ulusal Seçimi’nde canlı performansla sergileyemeyeceği açıklandı. KAN, İsrail ulusal finali HaShir HaBa L’Eurovizion (“Eurovision 2021 için Şarkımız”) için yeni bir formatı geçtiğimiz gün açıkladı. Daha önce üç kez ulusal finalde değişiklik yapılan ülkede, 4. ve son değişiklik ile birlikte ulusal final tamamen iptal edildi.

Ülke, süregelen küresel salgına rağmen ulusal bir final düzenlemek için elinden gelenin en iyisini yapmaya devam ederken, seçim süreci bir çok değişikliğe uğradı. Bu son formatta, Eden’in canlı performans göstermesi yerine, her şarkının müzik videoları bunun yerine yayınlanacak. Bestecilerle yapılan röportajlar ve Eden’in her besteciyle ilk kez tanıştığını belgeleyen videolar da bunlarla iç içe olacak. Yani canlı bir program yerine, banttan program yayınlanacak.

Daha önce şarkı sayısı azaltılan, seyircisiz yapılacağı ilan edilen ve oylama sistemi değiştirilen ulusal finalde, 4. Ve son değişiklik böylece yapılmış oldu. Yarışmada ülkeyi temsil edecek şarkının belirlenmesi için de oylama başlatıldı.

Seçimde üç şarkı var; “La La Love”, “Ue La La” ve “Set Me Free”. Seçim % 100 İsrail halkı tarafından yapılacak ve çevrimiçi oylama süreci ile belirlenecek. KAN, İsrail için seçilen şarkının canlı performansını ilk ne zaman göreceğimizi açıklamadı.

Eden, HaKokhav HaBa L’Eurovizion 2020’yi kazandıktan sonra Eurovision 2020’de İsrail’i temsil etme hakkını kazandı. Daha sonra Eden’in yarışmada söyleyeceği şarkıyı seçmek için HaShir HaBa L’Eurovizion 2020 adlı ayrı bir ulusal final düzenlendi. Eden dört şarkı seslendirdi ve kazanan şarkı profesyonel bir jüri ve halk oylamasıyla seçildi. “Feker libi” jüri oylamasında ikinci, halk oylamasında birinci oldu. Eurovision 2020’nin iptal edilmesinin ardından Eden, KAN tarafından Eurovision 2021’de İsrail’i temsil etmek üzere dahili olarak seçildi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s