Martin Österdahl: “Eskisi Gibi Bir Eurovision Artık Hayal”

Avrupa Yayın Birliği’nin yeni süpervizörü Martin Österdahl, 2021 Eurovision’un nasıl gerçekleşeceği hakkında bilgi verdi.

Geçtiğimiz günlerde “Eurovision’u 2021’de gerçekleştirebilmenin 4 yolu”nu açıklayan Österdahl bu kez bu seçeneklerden B ve C planlarının muhtemel olarak uygulanacağını söyledi.

İçinde bulunduğumuz pandemi çok zorlu geçiyor. Bu nedenle A planı, yani eskisi gibi bir Eurovision gerçekleştirmek artık hayal olur. Ancak B ve C planlarını daha sosyal mesafeli bir şekilde hatta gerekirse bazı sanatçıların önceden performanslarını kayıt edebileceği bir şekilde uygulamak daha gerçekçi olur. En kötü senaryo ise Junior Eurovision’da uyguladığımız tüm delegasyonların kendi ülkelerinde yer alması ve tüm performansların önceden kayıt edilip sunulması olabilir.

EBU daha önce A, B, C ve D planlarını detaylı şekilde açıklamıştı. Peki B veya C planının uygulanması halinde planlarda değişiklik olacak mı?

Süreç çok hızlı değişiyor. Eurovision fanları Eurovision için çok önemli. Ancak unutulmamalıdır ki Eurovision bir televizyon şovu. Televizyon şovları seyircisiz de gerçekleştirilebilir. Eğer seyirci alırsak kısıtlı sayıda küçük kümeler halinde alabiliriz. Hazırlıklara bu sene çok erken başlayacağız. Rotterdam’a gelecek delegasyonlar için hızlı COVID-19 test kiti tanımlanacak. Maalesef delegasyonlar özgürce hareket edemeyecek çünkü her şey kısıtlanmış olacak. Her ülkeden maksimum 20 kişi kabul edilebilecek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s