Yarışmada Sanal Seyirci Dönemi Geliyor!

ESChalley olarak ulaştığımız resmi kaynaklar, 2021 yılında yapılacak İsveç’in Eurovision şarkısı seçim şovu Melodifestivalen’da hayranların ve seyircilerin yarışmaya kendi evlerinden katılmalarına olanak tanıyan planların yürürlükte olduğunu doğruladı. Peki ama nasıl?

Gazeteci Tobbe Ek, Melodifestivalen’de 2021 yılında yarışacak sanatçıların duyurusuyla aynı zamana denk gelecek şekilde bir açıklama yaptı.

“Bu yıl yapılan “İsveç’in İdolü” yarışmasına bakıyoruz… SVT’de yayınlanan bu programda izleyicilerin cep telefonlarından katılabildiği büyük bir led TV izleyicisi duvarı vardı. Bu duvar aslında tamamen SVT tarafından oluşturuldu. Ve bunun bir nedeni vardı. Öncelikle SVT, Melodifestivalen öncesi deneyimlemek istedi. Eğer orada da başarılı olursa, bir sonraki hedef Eurovision Şarkı Yarışması olacaktır.”

Tobbe Ek

Sanal hayran duvarı fikri aslında yeni bir şey değil ve birçok şov bu teknolojiyi Covid-19 salgını boyunca kullanıldı.

Hayran duvarının yalnızca İsveçli izleyicilerden mi oluşacağı yoksa dünyanın dört bir yanından hayranların da katılıp katılmayacağı henüz belli değil.

Tobbe Ek, ayrıca bu yıl yarışmanın sadece 2000 kişilik kapasitesi olan, ülkenin en küçük salonlarından biri olan Annexet’te yapılmasının planlandığını söyledi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s