Melodifestivalen’de Yarışacak İlk 9 İsim Belli Oldu

İsveç’in ulusal finali Melodifestivalen için ilk yarışmacılar açıklandı. COVID-19 salgını nedeniyle bu yıl sanatçılar ilk kez sosyal medya üzerinden açıklandı.

1- Danny Saucedo

Melodifestivalen’in efsane isimlerinden Saucedo 2009 yılında E.M.D. grubuyla üçüncü, 2011 ve 2012 yıllarında ise ikinci oldu.

2021 yılında ise “Dandi Dansa” isimli şarkıyla yarışacak olan Danny Saucedo söylentilere göre sunuculuk teklifi reddetmiş ve yarışmacı olarak katılmak istemiş.

2- LOVAD

Melodifestivalen’de ilk kez yarışacak olan LOVAD ülkesi İsveç’te ‘Vi gjorde vårt bäst’ şarkısıyla üne kavuştu. Sanatçı 2021’de ‘Allting är precis likadant’ isimli şarkıyla yarışacak.

3- Kadiatou

İlk kez Melodifestivalen sahnesinde göreceğimiz başka bir isim ise Kadiatou. 2018 Idol ile ülkede tanınan Kadiatou’nun “Say Something” isimli coverı Spotify’da hit oldu. Kadiatou 2021 Melodifestivalen’de ‘One Touch’ isimli şarkıyla yarışacak. Şarkıyı ‘Heroes’un yazar ve bestecileri hazırladı.

4- Mustasch

2013 yılında “Bed on Fire” isimli şarkısıyla solo katılan ve direkt finalist olan Ralf Gyllenhammar bu yıl Mustasch isimli grubuyla geri dönüyor. Şarkının ismi ise ‘Contagious’.

5- Eva Rydberg & Ewa Roos

İsveç’in ünlü oyuncuları Eva ve Ewa 2021 Melodifestivalen’de yarışacak bir diğer isim olarak açıklandı. İkilinin şarkısı ise “Rena rama ding dong”.

6- Emil Assergård

İsveç’in yeni yüzlerinden biri olan Emil yarışmada ‘Om allting skiter sig’ isimli şarkısını seslendirecek.

7- Tess Merkel

Alcazar üyelerinden Tess Merkel ise beş kez grupla katıldığı Melodifestivalen’de ilk kez solo olarak yarışacak. Sanatçının şarkısının ismi ise ‘Good Life’.

8- Paul Rey

Geçen yıl ilk kez Melodifestivalen’de “Talking In My Sleep” şarkısıyla yarışan Paul Rey yarışmayı sekizinci tamamlamıştı. Paul Rey’in şarkısının adı ise ‘The Missing Piece’ olarak açıklandı.

9- Arvingarna

2019 Melodifestivalen’de “I Do” şarkısıyla yarışan grup bu kez G:son imzalı ‘Tänker inte alls gå hem’ şarkısıyla yarışacak.

Melodifestivalen’de Yarışacak İlk 9 İsim Belli Oldu” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s