Junior Eurovision 2020: İspanya’nın Provası

İspanya’yı temsil eden Soleá’nın Junior Eurovision Şarkı Yarışması’ndaki performansına ilk bakış yayınlandı.

Soleá’ya sahnede dört dansçı eşlik ediyor: Lucía Arcos, Tania Gálvez, Carlos Damas ve Iván Cuadros. Sahne performansı, Soleá’nın flamenko köklerine dayanmakta ancak modern bir dokunuşa sahip. Dansçıların hepsinin performansın çeşitli noktalarında kullandıkları kaykayları var. Ayrıca sahnede, bir araya getirildiğinde arkasında şarkı sözünün bir kısmı olan”Tira Palante” yazan dört blok var.

İspanya, performanslarını Polonya’ya gitmeden kendi ülkelerinde kaydetmeyi seçen sekiz delegasyondan birisi. İspanyol delegesyonunun performansının kaydı Ekim ortasında Madrid’de gerçekleşti.

Soleá kimdir?

Dokuz yaşındaki Soleá Fernandez Moreno, İspanya’nın Sevilla kentinden. Şarkıcı, ülkedeki en önemli flamenko ailelerinden birinden (Farruco ailesi) geliyor ve şarkı söylemeye gençken La Maestranza tiyatrosundaki bir aile şovunda başladı. Dört yaşında Navidad En Familia’da başrol oynayarak dans etmeye ve oyunculuk yapmaya başladı. Soleá, bu yılki Junior Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkesini temsil etmesi için RTVE tarafından seçildi. “Palante” şarkısını César G. Ross, Hajar Sbihi ve Bruno Valverde besteledi. Şarkı, Covid-19 krizi dönemlerinde pozitifliği yaymak için yazıldı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s