İsrail’de 2021 İçin Her Şey Sil Baştan!

Eden Alene’nin şarkısını belirlemek için ilan edilen tüm kurallar değiştirildi. KAN, İsrail’in Eurovision 2021 seçim sürecinde canlı şovları iptal etti ve yalnızca çevrimiçi bir seçim kullanılacak şekilde değiştirdi.

Eurovision blogu EuroMix, İsrail kamu yayıncısının Eurovision Şarkı Yarışması için seçim sürecini değiştirdiğini bildirdi. Daha önce hem çevrimiçi hem de televizyonda bir seçim yapmayı planlayan yayıncı şimdi televizyon programlarının çoğunu iptal etti. Bu haber, daha önce açıklanan orijinal kurallara göre şarkı gönderen şarkı yazarlarında da hayal kırıklığına neden oldu.

KAN, seçime gönderilen tüm şarkıları değerlendirdiklerini ve seçimin bir sonraki aşamasına geçmek için on şarkı seçtiklerini EuroMix’e bildirdi. Bu, önceden duyurulandan altı şarkı daha az. Çünkü daha önce, 16 şarkıcı seçileceği söylenmişti.

Bu on şarkı, İsrail halkının favorilerine oy vermeye davet edileceği bir çevrimiçi platforma yüklenecek. On şarkı arasından iki şarkı bir sonraki aşamaya geçecek ve bu iki şarkı dışındaki bir şarkı da finale gitmek için jüri tarafından seçilecek. Finalde 3 şarkı için online oylama; Eden’in Rotterdam şarkısının belirlenmesi için tekrarlanacak.

“Our Song For Eurovision” başlıklı özel bir gösteri, Ocak ayı sonunda veya Şubat başında yayınlanacak. Bu noktada finale kalan üç şarkının arkasındaki kişiler ve yapımcıları da ortaya çıkmış olacak. Eden Alene’nin Eurovision 2021’de seslendireceği şarkı da bu şovla canlı yayında belli olacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s