Festival di Sanremo Ertelenecek Mi?

COVID-19 pandemisi sebebiyle bir süredir önümüzdeki yıl düzenlenecek olan Festival di Sanremo’nun ertelenebileceği söylentisi vardı. Opti Magazine sitesinin haberine göre Festival her yıl olduğu gibi Şubat ayının başında değil,çok yüksek ihtimalle Şubat sonu ya da Mart başında düzenlenecek,RAI 2021 için düzenlediği programda Sanremo’yu bu tarihler arasına yerleştirdi.

COVID-19 pandemisi sebebiyle Festival’in nasıl düzenleneceği konusunda tartışmalar devam etse de,yarışmanın İtalya için yılın en önemli kültürel etkinliği olması sebebiyle iptal etme yoluna gitmeyip Festival’i ‘bir şekilde’ düzenlemeye çalışacaklardır. Zaten yakın zamanda bu sene de şef olarak Amadeus’un seçildiği ve çalışmalara başlandığı doğrulandı,henüz içeriği açıklanmasa da kurallarda yenilikler olacağı da duyuruldu.

Sanremo 2021 pandemi gölgesinde gerçekleşeceği için elbette pek çok değişiklik olacak. Seyircisiz olabileceği ve yer değişikliği yapılabileceği konuşuluyor fakat yarışmanın atmosferine uymayacağı için mecbur kalmadıkları sürece böyle bir çözüm yoluna başvurmak istemediklerini söyleyebiliriz.

İtalya henüz Eurovision 2021 için katılımını onaylamadığından ötürü şu an için temsilci konusunda bir şey söylemek zor,eğer temsilciyi Festival di Sanremo yoluyla seçecek olurlarsa -ki RAI’nin eğilimi şimdilik bu yönde- Eurovision için şarkı açıklama süresi bitmeden yarışmanın düzenlenmesi gerekiyor. Eğer Festival için daha fazla bir öteleme olmazsa Sanremo yoluyla temsilciyi belirleyebilirler fakat durumlar değişir ve daha ileri bir zamana ertelerlerse görevlendirme yoluna gitmek durumunda kalacaklardır,bu şekilde belki Diodato’nun tekrar seçilmesi ihtimali olabilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s