Eurovision 2021 Baharına Kaldı, Peki Hangi Ülkeler Temsilcilerini Değiştirecek? İşte Liste

2020 Eurovision Şarkı Yarışması’nın DSÖ tarafından pandemi ilan edilen COVID-19 salgını sebebiyle iptal edildiği resmi olarak bugün AYB tarafından açıklandı. Hollanda ulusal kanallarının ve Rotterdam’ın 2021 için ev sahipliği yapacaklarını söyleyen Eurovision süpervizörü Jon Ola Sand, şarkıların ise korunmayacağını; ancak temsilcilerin seneye de gidebileceği açıklamasında bulundu.

Kanalların bir kısmı bu seneki temsilcilerine teklif götürmeye başladılar bile. İşte o ülkeler ve aldıkları geri dönüşler:

İSVEÇ

2020 Melodifestivalen’in kazananı The Mamas ekibinin 2021 Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsilci olarak yer ALMAYACAĞI Christer Björkman tarafından açıklandı. Bu açıklamadan hareketle 2021 Melodifestivalen’in düzenleneceği sonucuna varabiliriz.

YUNANİSTAN

Yunanistan ulusal kanalı ERT, yaptığı açıklamaya istinaden temsilcileri Stefania konusunda fikirlerinin 2021 yılında da aynı olduğu ve kendisini temsilcileri olarak göreceğimizi açıklamış oldu.

ESTONYA

Eurovision Şarkı Yarışması’nda kendisini temsil edecek yarışmacıyı her sene Eesti Laul isimli bir ulusal final ile belirleyen Estonya da temsilcisinin DEĞİŞECEĞİNİ açıklayan ülkeler arasında. Estonya’nın 2021 yılındaki temsilcisini de her sene olduğu üzere Eesti Laul ile belirlemesi bekleniyor. Resmi kanal ERR’dan yapılan açıklamaya göre Uku’nun ulusal finalde yarışmak istemesi halinde eleme yapılmadan direkt yarı finalde yarışabilecek.

İSPANYA

İspanya ulusal kanalı RTVE, Eurovision Şarkı Yarışması’nın iptali haberinin ardından bu sene ülkelerini temsil etmesini öngördükleri Blas Cantó’ya bir kez daha teklif götürdüler. Neticesinde, Cantó da seneye yeni bir şarkıyla göreceğimiz temsilciler arasında.

MALTA

Hem temsilcisini hem de şarkısını açıkladıktan sonra birçok takipçinin favorisi hâline gelen Malta da, bu sene için belirledikleri Destiny Chukunyere’yi seneye de temsilcileri olarak koruyacağını açıkladı.

HIRVATİSTAN

Hırvatistan’ın önemli isimlerinden biri olan Damir Kedžo, Hırvatistan ulusal finali olan Dora’nın bu seneki ayağının galibi olmuştu. Ülkesinde büyük bir heyecanla karşılanan bu durumun ardından 2020 Eurovision Şarkı Yarışması’nın iptali haberi ise bir o kadar yıkıcı oldu. Hırvatistan ulusal kanalı HRT, Kedžo’ya yeniden teklif götürdüklerini ve kendisinin seneye de Eurovision Şarkı Yarışması’nda Hırvatistan’ı temsil edeceği açıklandı.

HOLLANDA

Bu seneye ev sahipliği yapması planlanan ancak tüm hevesleri pandemik bir salgınla kursağında kalan Hollanda da temsilcisini koruyanlar arasında. Jeangu Macrooy’un 2021 yılında temsil edeceği Hollanda’nın nasıl bir şarkı hazırlayacağını ise yeni yılda görebileceğiz.

UKRAYNA

Vidbir isimli ulusal finalle Eurovision Şarkı Yarışması’ndaki temsilcisini belirleyen Ukrayna, 2020 için öngördükleri Go_A isimli temsilcilerini 2021 için de muhafaza edeceğini dile getirenler arasında.

BELÇİKA
 
Dünyaca üne kavuşan Hooverphonic grubu ülkelerinin kanalı tarafından yapılan açıklamaya göre 2021 yılında Eurovision’da sahne alacak. 
 
 
 

Diğer ülkeler hakkındaki gelişmeler elimize ulaşır ulaşmaz sizlere de haber vereceğiz. Bu olağanüstü hâlde bizi okuduğunuz için teşekkür ederiz…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s