SVT’den Şok Eden Karar: Toplantıya Gitmediler!

Her yıl Melodifestivalen finalinden sonra Eurovision Şarkı Yarışması’nın ev sahibi ülkesinde tüm katılımcı ülkelerden gelen heyetlerin kendi katkılarını sunmak ve başkalarının katkılarından faydalanmak amacıyla bir araya geldiği bir toplantı düzenlenir. Bu yıl toplantı 9 Mart Pazartesi günü Eurovision Şarkı Yarışması’nın 12-16 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirileceği Hollanda’nın Rotterdam kentinde yapılacaktı. Ancak korona virüsünün yayılması nedeniyle, SVT bu yıl herhangi bir delegasyon göndermeyecek.

SVT demecinde: “İhtiyati tedbir olarak katılımı iptal etmeyi tercih ettik. Melodifestivalen proje müdürü Anette Helenius ile beraber bu toplantıyı dijital yollarla halledebileceğimizi düşünüyoruz.” ifadesine yer verdi.

Bunun virüse karşı bir endişeden mütevellit alınmış bir karar olup olmadığı sorulduğunda: “Hayır, bu bir endişe değil. Zira, bizim için oldukça rutin bir toplantıydı. Bu toplantıya her yıl katılım sağlıyoruz ve bizden ne beklendiğini biliyoruz, ihtiyaç duyduklarını bilahare dijital olarak da sunabileceğimizi düşünüyoruz. Katılmak zorunda olmamak yalnızca bir önlem gibi geldi.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s