İsveç: Melodifestivalen’de “Yıldızlar Geçidi” Başlıyor!

Son yıllarda ülkenin yarışmaya olan ilgisinin giderek azalmasından sonra SVT Melodifestivalen’e yeni bir konsept getiriyor; Yıldızlar Geçidi!

Bu yıl altmış birincisi düzenlenecek olan Melodifestivalen’de tüm senelerin en ikonik anlarının yarışacağı “Yıldızlar Geçidi” bölümü de yer alacak. Yeni konsept 29 Şubat’ta Eskilstuna şehrinde gerçekleşecek olan İkinci Şans turunda seyircilere sunulacak ve ilk yıla özel 48 isim Yıldızlar Geçidi’nde yer alacakken sonraki senelerde komite 18 isim belirleyecek ve izleyiciler belirlenen isimler arasından 6 isim için oy kullanacak.

Peki Yıldızlar Geçidinde yer alabilmenin şartları neler? 

Melodifestivalen denildiğinde unutulmaz olan, aklınıza gelen herhangi bir şey Yıldızlar Geçidinde yer alabilir. Sanatçılar, koreografileri veya söz yazarlarının tamamı yer alabilir. Melodifestivalen komitesinin tek şartı tüm bu ikonik isim veya anların on yıldan eski yarışmalarda yer almış olması. Yine de İsveç adına Eurovision’u kazanan altı isim bu yıl Yıldızlar Geçidinde yer alacak.

Son kez Melodifestivalen yapımcılığını üstlenen Christer Björkman, “Melodifestivalen kazananları her zaman gereken ilgiyi görmeyebiliyor. O nedenle bu seneden itibaren Yıldızlar Geçidi’ni başlatıyoruz. Kazanan her isim Altın Yıldız adını verdiğimiz ödülün sahibi olacak. ” açıklamasını yaptı.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s