Netflix, İzlanda’nın Resmi Sponsoru Olacak

İzlanda yarı-resmi haber sitesi visir.is’e göre, İzlanda ulusal yayıncısı RÚV ile Netflix yaklaşık 10 milyon ISK / 73 000 Euro değerinde bir anlaşma imzaladı. Geçtiğimiz aylarda visir.is, Netflix’in İzlanda pazarındaki konumunu güçlendirmek için çalıştığını bildiren haberler de paylaşmıştı. RÚV ile yapılan bu anlaşma, Netflix’in ülkedeki kalıcılığını ve piyasaya payını arttırmaya yönelik bir dizi projenin sonuncusu olarak görülüyor.

İzlanda’da Netflix
Bir süre önce belirttiğimiz gibi, yapımcı Will Ferrell Netflix için bir Eurovision filmi çekiyor. Bu filmin bazı kısımları İzlanda’da geçiyor ve filmin büyük bir kısmı geçen yıl Húsavík’te çekildi. Söylentiye göre; film Birgitta’nın Eurovision deneyimine dayanıyor.  Birgitta; 2003 Eurovision Şarkı Yarışması’nda İzlanda’yı temsil etti. Buna ek olarak, ünlü İzlandalı yönetmen Baltasar Kormákur, Netflix için on bölümlük bir drama dizisi üzerinde çalışıyor. Bu film de Yanla yanardağı’nın patlamasını konu alacak.

Visir.is’e ulaşan ekibimizin edindiği bilgiler, resmi anlaşmanın henüz kamuoyuna açıklanmadığı yönünde. Süreci takip ediyoruz ve eschalley.net farkıyla sizlerle paylaşacağız.

Hayranlardan İlk Tepki
İzlandalı Eurovision hayranlarının tepkileri birbirinden farklı olsa da çoğunluk bu gelişmeden oldukça memnun. Zira, yarışmada ülkenin arkasında dev bir prodüksiyon şirketinin olması hem yarışma sürecinde hem de ulusal finalde oldukça etkili olacağa benziyor.

“Harika! Rotterdam’da inanılmaz bir yarışmacıya sahip olmanın yanında Söngvakeppnin’da harika bir performans izlemiş olacağız”

“En azından RÚV, Hatari’den aldıkları para cezasını bu şekilde kapatabilecek. İşte kapitalizm budur!”

“Bir ülkenin arkasında çok uluslu şirketlerin sponsor olarak yer almasını doğru bulmuyorum. Çünkü en nihayetinde bu haksız rekabete neden oluyor. Yakında Açlık Oyunları’nda olduğu gibi sponsorlar ön plana çıkarsa ne olacak?”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s