Festival di Sanremo Konuk ve Sunucuları Açıklandı!

Bugün gerçekleştirilen basın konferansında Festival di Sanremo ile ilgili yeni, heyecan yaratan detaylar açıklandı! Bu yıl festivalin şefi Amadeus’a her gece farklı sayıda sunucu olmak üzere toplam 11 kadın sunucu eşlik edecek. O isimler; Antonella Clerici, Sabrina Salerno, Mara Venier, Diletta Leotta, Emma D’Aquino, Laura Chimenti, Rula Jebreal, Francesca Sofia Novello, ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo’nun sevgilisi Georgina Rodríguez, ünlü oyuncu Monica Bellucci ve bu yıl aynı zamanda Festivali i Këngës sunuculuğunu yapmış Arnavut sunucu Alketa Vejsiu olarak açıklandı.

Her zaman olduğu gibi bu yıl da hem İtalyan hem dünyaca ünlü pek çok konuk Festival di Sanremo sahnesinde ağırlanacak. Ünlü şarkıcı Tiziano Ferro ile komedyen,sunucu ve şarkıcı Fiorello 5 gece boyunca konuk olacak. Rap müzisyeni Salmo, Gli anni più belli filminin aktörleri Pierfrancesco Favino (daha önce sunucu olarak Sanremo’da yer almıştı ve kendisini Angels&Demons filminden de hatırlayabilirsiniz), Kim Rossi Stuart, Claudio Santamaria, Eurovision 2014 temsilcisi Emma Marrone, La vita è bella filminin Guido’su Oscar ödüllü oyuncu Roberto Benigni, oyuncu,şarkıcı ve sunucu Johnny Dorelli, İtalyan aktörler Diego Abatantuono, Christian De Sica, Massimo Ghini, Rocco Papaleo, aktris Angela Finocchiaro, eski futbolcu Paolo Rossi bu yıl sahnede göreceğimiz İtalyan konuklar. Ünlü şarkıcı Dua Lipa, Lewis Capaldi ve İtalya’da çokça dinlenen Mika da uluslararası üne sahip şarkıcılar olarak sahne alacak.

Amadeus ayrıca Al Bano & Romina çifti, efsane şarkıcı Zucchero ve geçen yılın halk oylaması kazananı Ultimo‘yu Festival di Sanremo sahnesinde ağırlamak için görüşmelerin devam ettiğini duyurdu. Amadeus, İtalyan müziğinin geleceği olarak gördüğü gençlerden olan Salmo ve Ultimo’yu yarışmayı açacak ve kapatacak şekilde sahnede görmek istediğini belirtti,Salmo’yu ilk gece Ultimo’yu ise festivalin geleceğinin sembolü olarak final gecesi konuk etmek istediğini ekledi.

Geçen yılın birincisi Mahmood ise festivale davet edilmedi. Bu durum ülkede geçen yıl ortaya çıkan tartışmaları yeniden alevlendirdi. Mahmood geçen yıl yarışmayı göçmen karşıtları,Matteo Salvini’nin açıklamaları ve yarışma jürisinin tüm bunlara karşı tutumuyla ortaya çıkan tartışmaların odağında kazanmıştı. Halk ve jüri oyları arasında uçurum denebilecek düzeyde fark olduğundan ve Mahmood jürinin ağırlıklı oyuyla yarışmayı kazandığı için ülke bu konuda ikiye ayrılmıştı: Mahmood’un birinciliğini meşru bulmayanlar ve hiç beklenmeyen bir isim olarak yarışmayı kazanma başarısının takdir edilmesi gerektiğini düşünenler. Yarışmanın üzerinden bir yıl geçse de ülkede hâlâ bu konu konuşuluyor. Mahmood’un konuk listesinde yer almaması üzerine hayranları tepki gösterdi ve art niyetle çağrılmadığını düşünenler mevcut. Fakat bu yıl ona ait bir şarkı yarışmada yer alacağı için kendisini belki de düet gecesinde Elodie ile görebileceğimizi söyleyenler de var.

Ayrıca bu yılın sahnesine ait görseller de yayınlandı:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s