Norveç: MGP 2020 Katılımcıları “Tanıdık Yüzlerle” Belli Oldu

Melodi Grand Prix 2020’nin ilk yarı finali 11 Ocak Cumartesi günü gerçekleşecek – ancak yarışmanın büyük finalinde yarışacak parçaların yarısını halihazırda biliyoruz. Ulusal yayıncı NRK bugün, ilk dört yarı finalistle birlikte jüri tarafından seçilen beş ön eleme şarkısını açıkladı. Bunlar arasında Norveç’in 2010 Eurovision temsilcisi Didrik Solli-Tangen de var.

Doğrudan finale çıkacak beş şarkı, MGP’nin geçmişteki olağan yöntemi olan bir iç jüri tarafından seçildi. Diğer şarkılar ise, 15 şubat’a kadar farklı yarı finallerde yarışacak ve doğrudan finale çıkması uygun görülen 5 şarkının yanına katılabilmek için mücadele edecek.

Önceden belirlenen kararla doğrudan finale çıkan 5 şarkının yanında; ilk yarı finalde yarışacak şarkıları da öğrendik.

Direkt Finale Çıkan 5 Şarkı

Didrik & Emil – “Out of Air”
Didrik Solli-Tangen, 2010 yılında Norveç’i “My Hearth is Yours” ile kendi ülkesinde temsil etti. Şarkı büyük finalde 20. oldu. Bu sefer Tangen’e küçük kardeşi Emil de katılacak. Didrik ve Emil şarkılarını 18 Ocak’ta yapılacak ikinci yarı finalde tanıtacaklar.

Ulrikke Brandstorp – “Attention”
Ulrikke, 2017 yılında “Places” şarkısıyla MGP süper finaline çıktı. Orada dördüncü oldu. Geçen yıl Ulrikke, ünlü şarkı şovu Stjernekamp’ın büyük finaline ulaştı. Ulrikke şarkısını 1 Şubat’ta dördüncü yarı finalde tanıtacak.

Akuvi – “Som du er”
Akuvi, Norveç-Ganalı mirasına sahip bir şarkıcı-söz yazarı. Akuvi müzikal bir aileden geliyor. Kız kardeşi Anna-Lisa Kumoji MGP 2019’da süper finalde dördüncü olan “Holla” ile yarıştı. Akuvi, şarkısını 25 Ocak’ta yapılacak üçüncü yarı finalde tanıtacak.

Sondrey – “Take My Time”
Sondrey, R&B şarkıcısı ve 100 ve 200 metrelik bir maraton koşucusu. Geçen yıl üçüncü olduğu Stjernekamp’ta yarıştı. Sondrey şarkısını 11 Ocak Cumartesi günü yapılacak ilk yarı finalde tanıtacak.

Tone Damli – “Hurts Sometimes”
Tone, MGP 2009’da yarıştı ve Alexander Rybak’ın ikonik şarkısı “Fairytale” tarafından alt edilen “Butterflies1 ile ikinci oldu. Ardınan, Melodifestivalen’de yarıştı. 2013 yılında Erik Segerstedt’le düet yaparak “Hello Goodbye” şarkısıyla yarıştı. Şarkı andra chansen turuna seçildi. Tone, şarkısını 8 Şubat’ta beşinci yarı finalde tanıtacak.

Oylama bu yıl SMS ile değil, online oylama ile yapılacak. Her bilgisayardan, 3 oy verilebilecek ve oy vermek ücretsiz olacak. Ancak NRK’dan; oylamanın ülke dışına açılıp açılmayacağına dair henüz bir bilgilendirme yapılmadı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s