Ev Sahibi Hollanda 2020 İçin Temsilcisini Belirledi

Hollanda’dan NPO Radyo’ya göre, AVROTOS’un Eurovision’dan sorumlu direktörü 2020’de Hollanda’yı temsil edecek şarkıya ve sanatçıya karar verdi. Üstelik direktörün söylediğine göre; bu yıl ev sahibi olmalarına rağmen seçilen parçanın ve sanatçının yeniden birinci olma ihtimali hayli yüksek.

Sanatçı hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı veya şarkının ne zaman yayınlanacağını bilmiyoruz ancak bunun geçtiğimiz yıllarda ve Duncan Laurence’ta olduğu gibi kurum içi bir seçim olduğunu biliyoruz. Hollanda için kurum içi seçimler son yıllarda ülkenin yüzünü güldürdü. 2014’te alınan ikincilik, 2013 yılında alınan altıncılık ve geçtiğimiz yıl kazanılan bir yarışma göz önüne alındığında Hollanda son yıllarda başarılı bir performans sergiliyor denebilir.

Ülkedeki hayranların arasındaki popüler favorilerden olan Davina ve Floor Jansen’in bu yıl yarışmada ülkeyi temsil etmeyeceklerini doğruladığını tekrar belirtmekte fayda var.

Önümüzdeki günlerde, belirlenen temsilcinin resmi olarak ilan edilmesi bekleniyor.

Geçen yıl Hollanda, Duncan Laurence tarafından “Arcade” şarkısıyla temsil edildi. Finalde 498 puanla kazandı. Hollanda için 5. galibiyetti ve yarışmayı tekrar fethetmek için 44 yıl beklediler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s