Polonya, Eurovision’da “Szansa na Sukces” ile Birinci Olmayı Hedefliyor

Junior Eurovision’da son iki yıldaki başarısından sonra; Polonya’nın yarışmanın yetişkin versiyonunda da son başarılarını tekrarlamaya kararlı olduğu anlaşılıyor.

TVP, “Szansa na Sukces”in Rotterdam’da ülkeyi temsil edecek Eurovision şarkısını seçmek için kullanılacağını doğruladı. Aynı program, birkaç ay önce Viki Gabor’un Glwice-Silesia’da kazandığı Junior Eurovision 2019 şarkısını seçmek için kullanılmıştı.

Seçim süreci her zaman yapıldığı gibi yapılacak. Şovun o hafta ağırladığı özel konuğun repertuarından seçilen şarkılar, o yarı finaldeki 6-7 yarışmacı tarafından seslendirilecek. Yarışmanın 3 yarı finalden oluşması bekleniyor.

Yarışmayı yönetecek 3 kişilik bir jüri bulunacak. Bu üç jüri, her yarı finalden bir yarışmacıyı finale taşıyacak. Yarı finallerde üç kişilik jüri %100 karar hakkına sahip olacak. Finalde yarışacak üç yarışmacıdan kimin yarışmayı kazanacağına ise jüri ve oylama sonucu karar verecek.

Yarışma için başvurular bugün itibariye başladı ve 13 Ocak’ta sona erecek. İlk yarı final 2 Şubat’ta başlayacak ve tüm süreç 23 Şubat’ta sona erecek.

Polonya’nın bu yöntemle Junior Eurovision’daki başarısını takip etmek istediği çok açık.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s