Christer Björkman “Americavision” İçin Tarih Verdi; “Baharı Bekleyin!”

Son dört senedir Eurovision’un şov yapımcılığı görevini üstlenen Christer Björkman, Amerikan Şarkı Yarışması için son virajda olduklarını açıkladı.

2020 Eurovision yapımcıları arasında ismi bulunmayan Christer Björkman, 2020 Melodifestivalen yapımcısı olarak da son kez bu görevi üstlenecek. EBU ile birlikte Amerikan Şarkı Yarışması’na hazırlanan Björkman, SVT’ye konuyla alakalı açıklamalarda bulundu;

Amerikan Şarkı Yarışması için son aşamalardayız. Konsept daha çok Melodifestivalen ile örtüşüyor. Çok tanınmayan yerel sanatçılar ile bir süredir müzik kariyeri olan sanatçılar aynı yarışmada yer alıyor. Amerika’da bu tarz yarışmaların hepsi cover şarkılar üzerine kurulmuş. Biz ise orijinal şarkılar üzerinden yapacağız. Her şey yolunda giderse ilkbaharda başlıyor olacağız. EBU’nun kendini Amerika’da duyurabilmesi için mükemmel bir fırsat olacak.

Son yıllarda hem Melodifestivalen hem de Eurovision adına çalışan Christer Björkman‘ın yanı sıra Anders Lenhoff ve Ola Melzig de Amerikan Şarkı Yarışması’nın yapımcıları arasında yer alıyor.

Asiavision’ın büyük bir hüsranla sonuçlanmasından sonra sizce Americavision beklentileri karşılayabilecek mi? 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s