EBU’dan Kazakistan’ın Junior Eurovision Ev Sahipliğine Yönelik Açıklama

EBU, İspanyol blog Eurofestivales’e, ülkeden gelen ilgiye rağmen Kazakistan’ın 2020’de bir sonraki Eurovision Şarkı Yarışmasına ev sahipliği yapmaya uygun olmayacağını doğruladı. Sadece tam EBU üyelerinin yarışmaya ev sahipliği yapmaya uygun olduklarını ve yayıncı Khabar Ajansı’nın sadece ortak üye olduğunu belirtti.

Başkent Nur-Sultan’da yarışmaya ev sahipliği yapmak isteyen Kazakistan, katılan diğer ülkelerden daha doğuda bir Eurovision etkinliği getirecek. Daha önceki tartışmalarda heyet, hava koşullarının Kasım ayı sonlarında daha az elverişli olması nedeniyle yarışmanın büyük olasılıkla Ekim ayına çekileceğini belirtti.

Kazakistan, Junior Eurovision 2019’da ikinci oldu

Bu yıl Kazakistan, Yerzhan Maksim tarafından “Armanyńnan Qalma” şarkısıyla temsil edildi. Toplam 227 puan aldı. 148 puanla jüri oyunu kazandı ve 79 puan alan çevrimiçi oyla 5. oldu.

Diğer olası ev sahibi ülkeler ne olacak?
Polonya, Junior Eurovision Şarkı Yarışması 2019’a ev sahipliği yaptı ve kazandı ve 2020’de ikinci kez yarışmaya ev sahipliği yapmakla ilgileniyor. Ancak TVP Başkanı Jacek Kurski, EBU’nun ikinci bir yıl boyunca ev sahipliği yapmak için bir Polonya teklifini desteklemeyebileceğini ima etti. çalışan. Üçüncü sırada İspanya vardı ancak İspanyol yayın kuruluşu RTVE, bu sefer yarışma için teklif vermeyeceğini belirtti.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s