Eurovision 2017, Avustralya’da İyi Rating Aldı

SBS CEO’su, 2017 Eurovision Şarkı Yarışması için Avustralya’da izleyici rakamları yayınladıktan sonra, Joshua Mayne, Avustralya’nın üçüncü Eurovision Şarkı Yarışması’nın katılımına geri döndü.

Şekilleri Görüntüleme

Dün yapılan iki tweette, SBS’nin CEO’su ve Genel Müdürü Michael Ebeid, bu yılki Eurovision Şarkı Yarışması’nın altından görüşlerini açıkladı. Genel olarak, 541K Grand Final’i canlı izlerken ve 1,1 milyon Grand Final’in gecikmiş prime time yayınını izleyerek, üç şovda 3 milyondan az insan çalıştı.

Her ne kadar bu rakam 4.2 milyon Avustralyalı’nın programı izlediği 2015 yılında rekor izlemenin gerisinde kalmasa da, son rakamlar umut verici. Guy Sebastian, Avustralya’nın Eurovision’a ilk katılanı olarak göründüğünde, bu etkileyici derecelendirmelerin yarışmaya katılan “balayı dönemi” nedeniyle olabileceğini söylemek doğru olur. İzleyicinin bu özel joker davetiyeden iki yıl sonra iyi rakamlarını koruduğunu görmek için SBS’nin çok memnun olma hakkı vardır.

Avustralyalılar temsili sanatçılarının tam arkasına geçiyor ve Avrupa’nın gösterdiği yıllık gösterinin tadını çıkarıyor. Bu aşamada sadece Eurovision Şarkı Yarışması’nın popülaritesini artırmaya (veya en azından devam ettirmeye) devam edeceği görülüyor. Özellikle Guy Sebastian gibi tanınmış sanatçıların daha büyük isimleri yarışmaya geri dönecek.

Yeni Sunucular

Bu yıl aynı zamanda Avustralya için bir yorumcu değişikliğinden oluşuyordu. Myf Warhurst ve Joel Creasey, popüler Julia Zemiro ve Sam Pang’den devraldı. Canlı yayında bazı hatalar gizlenmiyordu, ancak yeni barındırma ikilisinin izlenimleri olumluydu. Myf ve Joel, eğlenceli bir yorum için yapılan bilgili, tutkulu, eğlenceli ve eğlenceli. Ancak, inanılmaz Sam ve Julia kaçırıldı.

Isaiah Firebrace

Kiev’deki yarışma, Avustralya’dan bir başka başarılı Eurovision girişine tanıklık etti ve Isaiah Firebrace, “Don’t Come Easy” adlı şarkısıyla 9. sırada yer aldı. Bu, Avustralya’nın ilk ondaki terbiye kaydını tuttu. Guy Sebastian (2015’te 5.) ve Dami Im (2016’da 2.) de bu başarıya ulaştı.

Oylama noktaları Avustralya’nın umduğu gibi olmadı… Jüriden 171 puan aldıktan sonra, Isaiah televizyonlardan sadece 2 puan aldı! Bu, Avrupa halkının neden oy kullanmadığı konusunda birçok soruyu gündeme getirdi. Avustralya artık Eurovision’un bir parçası olmak istemiyor mu? Ukrayna çizgisi (Jamala’nın aralık performansı sırasında Avustralya bayrağı takan) oylamayı etkiledi mi? Yoksa şarkı temyizden mi çıktı?

Televizyona göre, İşaya’nın “Kolayca gelme” şarkısı fikrini tasvir etmek için çok genç olması gerçeği, daha fazla sorun olduğunu söylemek doğru görünüyor. Şarkı, çoğu zaman aşık hayal kırıklığına uğramış biri hakkında. Jüri, Isaiah’ın güçlü vokallerini ve modern melodilerini takdir ederken, televizyoncular ona gerçekten inanmıyorlardı.

Bununla birlikte, Avustralya çok saygın bir pozisyonda bitirdi. Şimdi, soru şu ki, 2018 Lizbon’da yarışmak için tekrar davet edilecekler mi…?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s